Vienuolyno g. 6 Ukmergė El.p. info.usok@gmail.com Tel: 8 646 31014 - 8 340 63263

Profesionali burnos higiena ir dantų balinimas

Profesionali burnos higiena – tai viena iš ėduonies, dantenų ir periodonto ligų profilaktikos ir gydymo priemonių, kuomet nuo dantų šaknų ir iš tarpdančių ultragarsiniu skaleriu, specialiais rankiniais instrumentais ir sodapūte nuvalomos apnašos bei pašalinami akmenys, išvalomos ir praplaunamos dantų kišenės. 

Burnos higienos ir dantų balinimo paslaugos:

  • SOLO profilaktikos programa
  • Akmenų ir dantų apnašų šalinimas ultragarsiniu skaleriu
  • Akmenų ir dantų apnašų šalinimas specialiais rankiniais instrumentais
  • Apnašų šalinimas sodapūte
  • Patarimai, kaip laikytis asmeninės higienos
  • Dantų ir burnos gleivinės būklės stebėjimas nėštumo metu
  • Dantų balinimas.

SOLO profilaktikos programa yra naudinga, siekiant apsaugoti dantis nuo gedimų, jautrumo karščiui ir šalčiui, išvengti akmenų ir apnašų formavimosi bei dantenų kraujavimo ir skausmo. Ši programa itin veiksminga turintiems periodonto problemų pacientams. Per dvi savaites išnyksta iki 40 proc. problemų, o per keturis mėnesius – net  iki 95-100 proc. Paprastu dantų šepetėliu ir tarpdančių siūlu pašalinti bakterijų, sukeliančių dantų ėduonį bei parodontozę neįmanoma. Tokiais atvejais gali padėti SOLO programa. 

Akmenų ir apnašų šalinimas ultragarsiniu skaleriu. Naudojant šį būdą instrumento galvute pašalinami net kiečiausi akmenys. Vandens srove nuplaunami ant danties paviršiaus likusios apnašos bei kraujas, todėl gydytojai geriau mato burnos ertmę. Instrumento galiukas, judėdamas vandenyje, sukuria burbuliukus, kurie sprogdami suardo bakterijų ląstelių sienelių membranas. Sunkiau prieinami akmenys ir dantų apnašos pašalinami specialiais rankiniais instrumentais.

Apnašų šalinimas sodapūte. Sodapūte nuvalomas pigmentas, kuris skatina dantų tamsėjimą. Minkštosios apnašos valomos guminėmis galvutėmis ar šepetėliais ir mažo abrazyvumo poliravimo pasta su fluoru.

Dantų balinimas – tai kosmetinio dantų gydymo procedūra, dantų spalvos šviesinimas įvairiomis priemonėmis. Ši moderni paslauga užtrunka apie valandą, nesukelia dantų jautrumo. Klientams taip pat negailima patarimų, kaip laikytis asmeninės higienos, nėštumo metu stebima dantų ir burnos gleivinės būklė, išbalinami dantys. 

Pats žmogus negali savarankiškai nuvalyti jau susiformavusio kieto dantų apnašo. Jis gali būti pašalinamas tik atliekant profesionalią burnos higieną. Atlikus profesionalią burnos higieną panaikinamas blogas burnos kvapas, nuvalomos apnašos, kurios virsta akmenimis ir skatina ėduonies susidarymą bei dantenų kraujavimą, išvalomos dantenų kišenės, pašalinami akmenys virš dantenų ir po jomis, dantys pašviesėja vienu ar keliais tonais, sumažėja jų jautrumas.