Vienuolyno g. 6 Ukmergė El.p. info.usok@gmail.com Tel: 8 646 31014 - 8 340 63263

Estetinė odontologija

Estetinė odontologija – tai procesas, kai pasitelkiant įvairias priemones ir technologijas keičiama netinkama dantų forma, padėtis bei spalva, atkuriami trūkstami danties audiniai, natūrali danties struktūra. Estetinė odontologija – tai graži šypsena ir gera savijauta

Estetinės odontologijos paslaugos:

  • Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas

– tai danties spalvos, skaidrumo, formos keitimas ar gražinimas, nudilusių bei nuskilusių, silpnai karieso pažeistų dantų atkūrimas plombinėmis medžiagomis. Estetinis plombavimas dar vadinamas tiesiogine estetine dantų restauracija, nes jo metu restauruojami pažeisti burnos audiniai (kariesas, senos plombos), taip pat koreguojama dantų forma, spalva bei išsidėstymas lanke. 

Plombuojama esant kariesui, dantims nusidėvėjus, skilus ar lūžus, estetikos tikslais ar prireikus pakeisti senas plombas. Dažniausiai plombuojamos dėl karieso dantyse atsiradusios ertmės, nes  kariesas pažeidžia dantų vageles, tarpdančius, sunkiai šepetėliu pasiekiamus dantis. Apnašose esančioms bakterijoms skaidant maisto likučius išsiskiria rūgštys, ardančios danties audinius. Per pirmąsias keletą savaičių pažeidžiamas danties paviršius, susiformuoja balta, neblizgi dėmė. 

Ypač svarbu laiku kreiptis į odontologą, kad jis galėtų pastebėti vos prasidėjusį gedimą, nes laiku nesustabdžius pažeidimo, kariesas išplinta ir susidaro ertmė, kurią yra būtina plombuoti. Kuo ilgiau delsiama, tuo labiau pažeidimas išsiplečia – pradėjusi formuotis ertmė savaime nesugyja. Kariesui pasiekus  gilesnius danties sluoksnius, pažeidžiamas danties nervas. Infekcija iš danties pereina į aplinkinį kaulą, atsiradus stipriam skausmui prireikia valyti dantų šaknų kanalus (endodontinis gydymas). Ertmėje užsilaikius maistui, atsiranda nemalonus burnos kvapas, žalojamos dantenos, dantis gali lūžti, o kai kuriais atvejais jį netgi reikia pašalinti. Estetinis plombavimas tinka ne tik priekiniams dantims, bet ir šoninės bei galinių grupių dantims.