Vienuolyno g. 6 Ukmergė El.p. info.usok@gmail.com Tel: 8 646 31014 - 8 340 63263

Dantų gydymas ir atstatymas

Diagnostikai atlikti odontologijos klinika naudoja rentgenologinę kompiuterinę viziografiją bei intraoralinę kamerą. Klinikoje yra įrengta moderni rentgeno aparatūra su skaitmenine viziografija. Šia aparatūra duodama net 90 proc. mažesnė apšvita, nei anksčiau naudotais neskaitmeniniais radiografais. Kompiuterinė viziografija turi ir specialųjį rėžimą, skirtą vaikams. 

Klinikoje teikiamos dantų gydymo ir atstatymo paslaugos:

  • Diagnostika
  • Profilaktika
  • Paslaugos jautrioms grupėms
  • Plombavimas
  • Endodontija – dantų šaknų kanalų gydymas. 

Šiuolaikiškoje klinikoje svarbu turėti ir skaitmeninę intraoralinę kamerą, kuri medikams suteikia galimybę matyti iki 100 kartų padidintą vaizdą. Su šia kamera lengviau diagnozuoti ligas ir paprasčiau pritaikyti reikiamą gydymą. Monitorių gali stebėti ne tik gydytojas, bet ir pacientas, kuris, matydamas vaizdą, daug lengviau supranta, ką aiškina odontologas.

Profilaktikos priemonės yra taikomos gresiant daugybiniam kariesui, dantų uždegimui, periodontitui, dantų nusidėvėjimui, bruksizmui (dantų griežimui), netaisyklingam sąkandžiui. Medikai ragina pacientus nepamiršti, kad teisinga ir reguliari dantų priežiūra itin svarbi siekiant užkirsti kelią dantų, burnos ertmės ir periodonto audinių ligoms atsirasti. Kasdien besirūpinant dantimis, naudojant medikų rekomenduotas dantų pastas, skalavimo skysčius, dantų siūlus ir tarpdančių šepetėlius, sustabdomas karieso ir kitų burnos ertmės ligų plitimas, tačiau ir to nepakanka – ne rečiau, kaip kartą per pusmetį reikėtų kreiptis į odontologą. Ankstyvose stadijose aptinkamos ligos, taip pat ir kariesas, yra efektyviau gydomos, užkertamas kelias rimtesniems odontologiniams susirgimams.

Plombavimas 

– tai sugedusių, atskilusių arba netaisyklingos formos, pakitusios spalvos dantų atstatymas, naudojant specialias medžiagas – plombas. 

Endodontija

– dantų šaknų kanalų gydymas. Dantų šaknų kanalai gydomi viduje esančiame minkštajame audinyje (pulpoje) prasidėjus uždegimui. Taip sunaikinami mikroorganizmai, dantys bei aplinkiniai audiniai apsaugomi nuo infekcijos. Dantų šaknų kanalai gydomi dviem etapais: chemomechaniniu kanalų paruošimu ir jų plombavimu.

Ypatingas dėmesys skiriamas pacientų, jautrių burnos ertmės ligoms, grupėms: vaikams, besilaukiančioms moterims, vyresnio amžiaus žmonėms.