Vienuolyno g. 6 Ukmergė El.p. info.usok@gmail.com Tel: 8 646 31014 - 8 340 63263

Burnos chirurgija

Burnos chirurgija – tai specializuota odontologijos šaka, kai burnos ertmėje atliekamos įvairios chirurginės procedūros, pavyzdžiui, dantų ir šaknų šalinimas esant nepataisomiems gedimams, lūžiams, uždegimams. Chirurginis gydymas taikomas tik tokiais atvejais kai kiti gydymo būdai nėra veiksmingi. 

Burnos chirurgijos paslaugos:

  • Sudėtingas ar operacinis protinių dantų šalinimas
  • Retinuotų dantų, dantų užuomazgų operacinis šalinimas 
  • Liežuvio, lūpos pasaitėlio plastika 
  • Odontologeninių žandikaulių cistų šalinimas 
  • Gerybinių minkštųjų burnos audinių darinių šalinimas 
  • Danties šaknies viršūnės rezekcijos
  • Įvairių dantų ir žandikaulių uždegiminių ligų chirurginis gydymas
  • Žandikaulių kaulinių išaugų (egzostozių) šalinimas
  • Danties vainiko išilginimo operacijos. 

Sudėtingas ar operacinis protinių dantų šalinimas.

Jau išdygusį protinį dantį pašalinti nėra sudėtinga, tačiau, kai dantis dar neišdygęs gydytojui tenka atkelti dantenas, minkštuosius audinius ir suradus dantį jį pašalinti. Pašalinus dantį dažnai žaizda susiuvama, kad greičiau sugytų.

Retinuotų dantų, dantų užuomazgų operacinis šalinimas.

Retinuotais dantimis vadinami susiformavę, tačiau neišdygę dantys. Tokie dantys tarsi įstringa kaule ir jų nepašalinus dažnai kyla rimtų komplikacijų – pažeidžiamos greta esančių dantų šaknys, formuojasi cistos, atsiranda uždegimai, skauda. Retinuoti dantys šalinami chirurginiu būdu, padarius nedidelį pjūvį dantenose ir nuėmus ploną kaulo sluoksnį, kuris dengia dantį.

Liežuvio, lūpos pasaitėlių plastika.

Dažniausiai atliekama vaikams. Pasaitai padeda formuotis žandikauliui, dantų padėčiai. Laiku neatlikus plastikos gali pradėti tirpti kaulas, nykti dantenos, apsinuoginti dantų kakleliai.

Žandikaulio cistos

Gydomos tik chirurginiu būdu. Būtina pašalinti ne tik pačią cistą, bet ir jos atsiradimo priežastį: gydyti dantų kanalus, šalinti stipriai suirusias šaknis ir pan.

Atliekant šaknies viršūnės rezekciją atveriamas lėtinis infekcijos židinys, kuris yra išvalomas, nupjaunama šaknies viršūnė ir kokybiškai užplombuojama. Danties šaknies viršūnės rezekcija yra taikoma, kai kitu būdu negalima gydyti lėtinio uždegimo.

Žandikaulių kaulinių išaugų (egzostozių ) šalinimas.

Gydymas – operacinis. Jo metu nulyginami esami kaulinės išaugos nelygumai ir žandikaulio sričiai sukuriamas tolygumas.

Danties vainiko išilginimo operacijos.

Danties vainiko išilginimas – chirurginė procedūra, kurios metu yra apnuoginama šaknis ir pakeičiama kaulo apimtis apie ją.

Klinikoje taip pat šalinami gerybiniai minkštieji burnos audinių dariniai, chirurginiu būdu gydomos įvairios dantų ir žandikaulių uždegiminės ligos.