Vienuolyno g. 6 Ukmergė El.p. info.usok@gmail.com Tel: 8 646 31014 - 8 340 63263

Slapukų politika

sausio 29, 2020

Svetainėje www.usok.lt naudojami slapukai (angl. cookies) siekiant kiek įmanoma labiau pagerinti svetainės veikimą, naršymo ir teikiamų paslaugų kokybę.

Kas yra slapukai ir kam jie reikalingi?

Slapukai – tai nedidelės teksto rinkmenos, kurias naršyklė gauna ir išsaugo Jūsų įrenginyje kaskart, kai apsilankote tam tikroje svetainėje, vėliau jie naudojami to paties įrenginio identifikavimui, taip palengvindami Jūsų prieigą prie svetainės bei joje pateikiamos informacijos.

Jie leidžia svetainei išsaugoti informaciją apie apsilankymą, pvz. naršyklės tipas, demografiniai duomenys (amžiaus grupė, lytis), pageidaujama kalba, šrifto dydis, nustatymai, prioritetai. Slapukai padeda rodyti aktualesnius skelbimus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius, atpažinti sugrįžtančius svetainės lankytojus, pagreitinti turinio paieškas.
Slapukų dėka naudojimasis žiniatinkliu tampa sklandesnis ir efektyvesnis.

Slapukai nenaudojami asmens duomenims rinkti, apdoroti, platinti ar registruoti.
Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas, adresas, amžius ir pan.), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Jie tik įsimena Jūsų prioritetus, susidomėjimą keliančius objektus remiantis tuo, ką veikiate svetainėje.

Slapukų tipai

Slapukų nustatymai, jų atsisakymas

Daugelis interneto naršyklių yra nustatytos taip, kad automatiškai priimtų slapukus.
Jeigu nesutinkate, kad į Jūsų įrenginį būtų įrašomi slapukai, bet kada galite peržiūrėti, blokuoti ir ištrinti slapukus ar jų dalį, bei pakeisti interneto naršyklės nustatymus ir nebeleisti savo įrenginiui saugoti slapukų
Visos šiuolaikinės interneto naršyklės leidžia keisti slapukų nustatymus, juos galite rasti savo naršyklės parinkčių arba pasirinkimų (angl. Settings, Options) meniu.

Nurodymus, kaip pakeisti naršyklės nustatymus, rasite naršyklių įrankių juostos skiltyje „Pagalba“ (angl. Help).

Daugiau informacijos, kaip galima valdyti slapukus, priklausomai nuo to, kokia naršyklė naudojama:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/lt-lt/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies
Chrome: https:https: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=lt-LT&hlrm=fr&hlrm=en
Firefox: https://support.mozilla.org/lt/kb/Slapuk%C5%B3%20aktyvavimas
Safari: https://support.apple.com/lt-lt/guide/safari/sfri11471/mac
https://support.apple.com/lt-lt/HT201265

Kitas būdas neleisti naršykei kaupti slapukų, aplankytų svetainių istorijos, laikinų aplankų, atvertų bylų ar bet kokios kitos informacijos – pasinaudoti privataus naršymo (angl. Private Browsing) funkcija.

Daugiau informacijos apie privatų naršymą:
https://www.esaugumas.lt/lt/e.-privatumas/privatusis-ir-anoniminis-narsymas-internete/280
https://support.microsoft.com/lt-lt/help/4533513/microsoft-edge-browse-inprivate
https://support.google.com/chrome/answer/95464?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=lt
https://support.mozilla.org/lt/kb/privatus-narsymas
https://support.apple.com/guide/safari/browse-in-private-ibrw1069/mac
https://support.apple.com/lt-lt/guide/iphone/iphb01fc3c85/ios

Daugiau informacijos apie slapukus ir su tuo susijusius įstatymus galite rasti čia: https://www.youronlinechoices.com/lt/

Atkreipiame dėmesį, kad kai kuriais atvejais, jei užblokuosite slapukus ar kitas panašias technologijas (ypač techninius ir funkcinius slapukus), tai gali turėti įtakos svetainės veikimui bei teikiamų paslaugų kokybei – gali sulėtėti naršymo internete sparta, gali būti apribotas tam tikrų svetainės funkcijų veikimas ar prieiga, svetainė nebebus suasmeninta.

Baigiamosios nuostatos

UAB “Viodenta” neatsako už Jūsų asmens duomenų tvarkymą tretiesiems asmenims priklausančiose interneto svetainėse, taip pat ir tais atvejais, kai į jas Jūs patenkate per mūsų svetainėje pateiktas nuorodas. Rekomenduojame atskirai susipažinti su kiekvienos Jūsų aplankytos svetainės privatumo sąlygomis.

Ši slapukų politika gali būti atnaujinama. UAB “Viodenta” informuos apie atnaujinimus, svetainėje pateikiant naują slapukų politikos variantą. Dėl šios priežasties mes rekomenduojame Jums periodiškai apsilankyti mūsų Svetainėje, kurioje visada rasite naujausią šios slapukų politikos versiją. Slapukų politikos papildymai ar pakeitimai įsigalioja nuo jų paskelbimo dienos, t. y. nuo tos dienos, kai jie yra patalpinami interneto svetainės sistemoje arba apie juos yra informuota kitais įprastais būdais, nebent būtų nurodytas kitas įsigaliojimo terminas.

Tęsdami naudojimąsi internetine svetaine, Jūs sutinkate su mūsų slapukų politika bei joje atliktais pakeitimais.

Iškilus su slapukų politika susijusiems klausimams ar neaiškumams, arba jeigu turite su ja susijusių prašymų, rekomenduojame susisiekti su mumis:

Adresas: Vienuolyno g. 6 Ukmergė, 20130
El paštas: info.usok@gmail.com
Tel.: +370 340 63263
Mob. tel.: +370 646 31014

Paskutinį kartą slapukų politika atnaujinta 2020 m. sausio mėn. 29 d.